Zadbaj o zdrowie dziecka

Smog to nie żarty, a oddychanie zanieczyszczonym powietrzem niesie za sobą liczne skutki uboczne. W Polsce nadal stosunkowo mało osób dba o siebie i swoje dzieci, inwestując w maski antysmogowe. Nie mówiąc już o ich używaniu na co dzień. Warto jednak zmienić swoje nawyki w trosce o zdrowie swoje i bliskich.

Na jaką maskę antysmogową się zdecydować?

Na rynku dostępnych jest wiele masek antysmogowych, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Nie brakuje zarówno tych jednorazowych, jak i wielokrotnego użytku. Wybór maski zależy od potrzeb i tego, ile ktoś jest w stanie wydać na nią pieniędzy. Jednorazowe maski antysmogowe dla dzieci są bardzo tanie i ogólnodostępne.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie gwarantuje taka maska zbyt dobre ochrony. Ponadto maski jednorazowego użytki służą wyłącznie na chwilę, podczas przebywania w zanieczyszczonym pomieszczeniu czy otoczeniu przez parę godzin. Znacznie lepiej jest kupić maski wielokrotnego użytku, które mają wymienne filtry lub składają się z wielu warstw absorbujących szkodliwe substancje z powietrza.

Inwestując w takie maski antysmogowe dla dziecka i siebie, można liczyć na komfort użytkowania i dużo większa skuteczność. Do produkcji takich masek sięga się po różne rodzaje filtrów. Najpopularniejsze są filtry węglowe, HEPA i mieszane. Do uprawiania sportu i do codziennego użytku najlepiej sprawdzają się maski antysmogowe z filtrem węglowym i HEPA.