Jak ochronić się przed smogiem?

Smog co roku powoduje występowanie u osób go wdychających ogromne szkody w zdrowiu. Jest nie tylko źródłem bólów głowy, nudności i drapania w gardle, lecz także w przypadku długotrwałego wystawienia na jego działanie, jest źródłem powstania nowotworów. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób za wszelką cenę chce zdobyć wiedzę, jak się ochronić przed smogiem (https://dragonmask.pl/blog/co-robic-zeby-chronic-sie-przed-smogiem-jak-uniknac-jego-skutkow-przeczytaj)

Smog jak się chronić?

Podstawowym narzędziem ochrony przed smogiem jest noszenie specjalnej maseczki antysmogowej, która wyposażona jest w filtr usuwający zanieczyszczenia. Jest to rozwiązanie bardzo skuteczne, jednak w wielu przypadkach mimo wszystko nadal niewystarczające, dlatego też należy zastosować obok niego również i inne zalecenia, które pozwolą na zminimalizowanie obecności smogu w organizmie.

W tym celu w miarę możliwości należy zaopatrzyć się w system monitorowania zanieczyszczeń powietrza — jest on dostępny np. w formie aplikacji na telefon — i w przypadku znacznego poziomu toksyn zwyczajnie nie wychodzić z domu lub bardzo poważnie ograniczyć czas spędzany na zewnątrz. dodatkowo poleca się wyposażyć mieszkanie w domowy filtr elektryczny, które będzie filtrował powietrze znajdujące się wewnątrz domu i usuwał z niego niebezpieczne związki.

Bardzo ważne w przypadku ochrony przed skutkami smogu jest też stosowanie dodatkowej suplementacji witamin, które podniosą poziom odporności organizmu i przyczynią się do jego wzmocnienia, a także poprawią umiejętność usuwania toksyn z ciała.