Konsekwencje smogu

Smog jest zjawiskiem w atmosferze, związanym z zanieczyszczeniem powietrza. Najczęściej mamy z nim do czynienia w obszarach miejskich, podczas bezwietrznej pogody.

Szkodliwe konsekwencje

Konsekwencje smogu zagrażają naszemu zdrowiu i stanowią zagrożenie. Ten szkodliwy pył wpływa nie tylko na ludzki organizm, ale także na wodę, glebę, zwierzęta, powietrze. Smog może doprowadzić ludzi do chorób układu oddechowego, a nawet do nowotworów. Ponadto wywołuje kwaśne deszcze, które zanieczyszczają wodę i glebę, a także uszkadza cenne obiekty i zabytki. Zdrowe osoby po pewnym czasie wdychania smogu często skarżą się na dolegliwości typu; alergie, zmęczenie, podrażnienie spojówek, niepokój, stany zapalne, choroby oskrzeli i płuc.

Chrońmy nasze zdrowie

Negatywnych skutków smogu jest mnóstwo, z których najgorsze dotyczą częstszej zachorowalności ludności, a nawet śmierci. Konsekwencje smogu mogą istotnie wpłynąć na jakość życia, dlatego warto ograniczać jego wdychanie. Pomóc w tym mogą maski smogowe, oczyszczacze powietrza i niewietrzenie domu w tym przypadku.

Jak widać, konsekwencji smogu jest bardzo dużo, z czego wszystkie są negatywne dla zdrowia i środowiska naturalnego. Ochrona przed tym zagrożeniem nie jest łatwa, ale warto zastosować chociaż kilka sposobów, które pomogą walczyć ze smogiem.