Filtr z węglem aktywnym to skuteczna ochrona przed smogiem

Problem zanieczyszczonego powietrza staje się coraz powszechniejszy. Zjawisko smogu dotyka coraz większej ilości polskich miast. W okresach szczególnego nasilenia niekorzystnych dla zdrowia pyłów, które mieszkańcy wdychają do swoich dróg oddechowych konieczne jest używanie masek antysmogowych, które posiadają filtr z węglem aktywnym.

Czym jest filtr z węglem aktywnym?filtr z weglem aktywnym

Skutecznie chroniące przed zanieczyszczonym powietrzem maski są elementem wielokrotnego użytku. Żadna jednorazowa maska nie jest w stanie takiej ochrony zapewnić. Wymienny filtr z z węglem aktywnym daje prawie stu procentową gwarancję, że do dróg oddechowych nie przedostają się szkodliwe lotne substancje. Węgiel eliminuje mikro cząstki trujących pyłów, a także wychwycą i unieszkodliwia bakterie oraz wirusy, które mogą być groźne dla zdrowia.

Kto powinien szczególnie zwrócić uwagę na jakość maski antysmogowej?

Oczywistą sprawą jest to, że dzieci powinny być dobrze i skutecznie zabezpieczone przed wdychaniem szkodliwego powietrza. Także osoby, które uprawiają aktywnie sport, takie jak rowerzyści czy biegacze muszą zadbać o swoje drogi oddechowe za pomocą masek antysmogowych zawierających filtr z węglem aktywnym, ponieważ z racji spędzania czasu na zewnątrz są bardziej narażeni na trujący smog w powietrzu. Czasem przy dużym natężeniu pyłów każda osoba przebywająca poza domem powinna zabezpieczyć swoje zdrowie.