maska antysmogowa do biegania

Maski antysmogowe do biegania – czy warto z nich korzystać?

Problem smogu w Polsce niestety nadal pozostaje nierozwiązany. Zanieczyszczone powietrze jest szczególnie dotkliwe dla mieszkańców dużych miast wojewódzkich, gdzie smog jest najbardziej szkodliwy. Aby pomóc Polakom chronić się przed negatywnym wpływem szkodliwych substancji zawartych w powietrzu, stworzono specjalne maski antysmogowe, w tym również maski do biegania.

Kto jest najbardziej narażony na smog?

Choć u każdego mogą pojawić się negatywne skutki wdychania zanieczyszczonego powietrza, najbardziej narażone są osoby z chorobami i wadami układu sercowo-naczyniowego, kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby wykonujące aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Zaleca się wręcz, by kobiety na kilka tygodni przed porodem i dzieci do ukończenia 3. roku życia unikały wychodzenia z domu, jeżeli mieszkają w miejscach, gdzie powietrze jest wyjątkowo zanieczyszczone

Maska antysmogowa do biegania – ochrona przed smogiem dla sportowców

Specjalne przeciwpyłowe maski do biegania zostały stworzone z myślą o wszystkich tych osobach, które ćwiczą na świeżym powietrzu. Ze względu na przyspieszony oddech wymagają oni specjalnej ochrony przed szkodliwymi substancjami, zawartymi w smogu. Maski antysmogowe do biegania charakteryzują się wysoką ochroną przed pyłem i związkami chemicznymi, zawartymi w zanieczyszczonym powietrzu, ale również nie utrudniają oddychania nawet podczas wzmożonej aktywności fizycznej.